Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+
Stezka Bukovina
 

Stezka Bukovina (19 km) okruhová

Dostupnost: celý rok
Zokruhovaná  naučná stezka  na kterou můžete nastoupit v RO Lučina či v obci Radějov (viz mapa).  Výchozím bodem může být třeba střed obce Radějov  před obecním úřadem. Cesta nás odtud vede po zelené turistické značce  táhlou ulicí k bývalé sjezdovce nad obec a kolem chat ke vstupu do dančí obory Pusté. Lesní silnička provede poutníka kouzelným údolím s rozlehlými loukami se solitérními duby, přírodní rezervací Kútky, kolem lesních rybníčků až  na odbočku ke státní hranici, kde stezka vychází po zelené turistické značce pěšinou  z obory ke státní hranici . Na hranici je rozcestník a tam se vydáme  lesní hraniční cestou po modré turistické značce na vrch Bukovina (583 mnm.) cíl naší cesty. Z lesnatého vrcholu sestoupíme nádhernými  bukovými lesy pěšinou na lesní štěrkovou cestu, která se po 2 km napojí na asfaltovou ata nás vyvede z lesa na orchidejové louky kolem NPR Čeroryje. Naskytnou se nám nádherné výhledy na celé Pomoraví. Občerstvení nejen jídle a pitím, ale i odpočikem a koupáním najdeme po dvou kilometrech u koupací nádrže  v RO Lučina.     Asfaltka z Lučiny (stále po modré KČT) nás povede údolím po pravém břehu potoka Radějovka až na konec chat, kde zabočíme po modré KČT na lesní pěšinu, okolo které jsou řezbářská díla lesních zvířat a bytostí až na kraj obce Radějov.

 

 

/files/image/Priroda/Buky%20BUkovina.JPG

/files/image/Priroda/MA3bu%C4%8Dina-.JPG

Foto: Bukové lesy v oboře Pusté

Foto: Bučina pod vrchem Bukovina

 

O zajímavostech na stezce se dozvíte z informačních cedulí v obci Radějov u OU a v RO Lučina na točně bus a také z tagových cedulek po trase (viz mapa).

 

 

{C}{C}             

Foto: Orchidej Rudohlávek a jarní petrklíče můžete potkat na stezce

Další informace:

Obec Radějov

Převážná část obce leží podél potoka Radějovka, část zástavby se však zvedá i do kopcovité krajiny, kde se také nachází rozsáhlá chatová oblast. Dominantou obce je pseudorománský kostel sv. Cyrila a Metoděje. Na vrchu Travičná nad obcí se tyčí stejnojmenná rozhledna a na protějším kopci leží lyžařský svah Štepničky. Nedaleko za ním začíná obora Radějov.

Obora Pusté

Obora byla zřízena za účelem intenzivního chovu dančí zvěře. Výměra obory činí 1565 ha. Lesy zde zabírají 1371 ha  a 192 ha louky. Pravidla a režim návštěvy obory  přibližují informační cedule u vstupu. Součástí obory je přírodní rezervace Kútky s květnatými loukami, solitérními stromy a remízky.

 

|  Tisk  |  ZpětZpět