Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+

  Kalendář kulturních a společenskýcb akcí na jižní Moravvě v termínu od 21. 5. do 3. 6. 2018

  Přehled kulturních a společenských akcí v obcíchch Strážnicka v červnu 2018

  Zveme Vás na víkend otevřených památkových domků v temrínu 2. - 3. 6. 2018

  Přehled kulturních a společenských akcí v obcích na území Strážnicka v květmu 2018

  Přehled akcí v obcích Slovácka v průběhu roku 2018

  Turistická asociace Slovácko, z.s.  zahájila rozsáhlé mapování a aktualizaci údajů o subjektech, podnikajících v cestovním ruchu - tzv. PASPORTIZACI turistických cílů, ubyrovacích a stravovacích služeb...

  Přehled prosincových kulturních a společenských akcí na Strážnicku najdete zde

  Tlačová správa 15. 10. 2014 Domáca zabíjačka zo slovensko-moravských kopaníc 29. októbra 2014 bude v penzióne U Juhása v Košariskách seminár mikroprojektu Domáca zabíjačka zo slovensko-moravských kopaníc. Táto aktivita ktorú realizuje o. z. Slow Food Pressburg spolu so svojim cezhraničným partnerom MAS Strážnicko, bude vo forme prezentovania ukážky tradičnej domácej zabíjačky a zabíjačkovej hostiny – Karminy. Cieľom tejto akcie je prezentovať karminu, ako typický produkt kopaničiarskeho regiónu v novom formáte vhodnom pre vidiecky cestovný ruch. Jej súčasťou bude séria odborných prednášok spojených s názornými ukážkami a možnosťou zapojiť sa do procesu spracovania a výroby jednotliv..

        INEX – Sdružení dobrovolných aktivit  za podpory Obce Tvarožná Lhota si Vás dovoluje pozvat na jubilejní  10.ročník:   Oskorušobraní Na Salaši Travičná nad obcí Tvarožná Lhota pod rozhlednou Travičná v sobotu a neděli  20.9 – 21.9 2014   vždy od 10.00 do 20.00 Na programu bude :  prohlídka areálu a atrakcí, výběrový košt oskorušovic, výroby a ochutnávky výrobků, přijetí oskeruše do světové archy chuti Slow food, představení publikace a sadu oskeruší, vyhlášení „Královny oskeruší 2014“, poradna a prodej stromků, netradiční soutěže a hry v přírodě pro malé i velké, vyjíždky na koních. Zabijačka a stylové občerstven..

  Akce Srpen 2014

  Akce Červen 2014

 

  Přijměte prosím srdečné pozvání na celostátní putovní výstavu "Po stopách Žerotínů", která byla na dobu od 1. 5. do 30. 6. 2014 nainstalována na nádvoří vstupního areálu do skanzenu. Výstava je součástí celostátního projektu pod patronátem města Přerov s cílem připomenout jak velkou úlohu sehrál tento šlechtický rod v dějinách našeho státu.     Město Strážnice zažilo v tomto období velký rozkvět - budovalo se opevnění města, byl přestavěn vodní hrad v renesanční zámek, rozvíjely se cechy, vinohradnictví a vinařství. Páni ze Žerotína byli také velkými podporovateli školství - Bratrskou školu zde v roce 1604 - 1605 navštěvoval i J. Á. Komenský. Proto by byla návštěva této výstavy, která je přístupná bezplatně, ji..

  Přehled akcí Květen 2014

  Přehled akcí Duben 2014

  Akce Strážnicka Březen 2014 : -  Výstava vín  Strážnice -  Přehlídka vín  Strážnicka a okolí -  2222 dní strážnické nesvobody

  Tvarožná Lhota: Slavnost oskeruší , 14. ročník slavnosti Stromu Slovácka   Příznivci a pěstitelé oskeruší, mohutných jeřábů, se v dubnu 11.4.2015 už po 14.   setkávají ve Tvarožné Lhotě na Strážnicku. Koná se tu Slavnost oskeruší , a to od 13 hodin ve Společenském domě. Mnozí se předtím vypraví do okolí, třeba po  oskerušové naučné stezce. Oskerušová naučná stezka měří asi 6 km. Vede krajinou podhůří  Bílých Karpat  za humny Tvarožné Lhoty kolem mohutných  jeřábů oskeruší , které právě v dubnu kvetou.Rozložité, až patnáct metrů vysoké stromy zdobí především kraj  Slovácka , kde se také jejich plody uplatňují v kuchyni i v léčitelství.   ..

        Přeshraniční projekt ovocných stezek otevřen.       Na dobrém kole se můžete projet po tématických stezkách zaměřených na místní ovoce, stromy a byliny. V návštěvnických místech můžete ochutnat  nebo i zakoupit nejrůznějí produkty z durancií,  řepíku, šípků či oskoruší. Podrobný popis návštěvnických míst na Ovocno destilátové stezce a  propojené Oskorušové stezce  vám podá obrazová brožura, kterou můžete dostat v infocentrech .      

  Strážnice a okolí Co se děje ? Aktuální dění v roce 2014, kulturní akce v okolních obcích. V příloze naleznete přehledový kalendář všeho dění pro rok 2014. O dkaz  

  Akce ....          Odkaz   Kam na Strážnicku - únor 2014  

  KULTURNÍ  AKCE   Radějov www.radejov.cz , tel.: 518 337 828 15. 12. 2013 neděle v 15:00 hod.: Koncert žáků ZUŠ Kde: v sále SSC , pořádá ZUŠ L. Ligase 21. 12. 2013 sobota v 19:00 hod.: Beseda u cimbálu s CM Strážničan Kde: v sále SSC Vystoupí : CM Strážničan, CM Včelínek, ženský sbor, folklorní kroužek, účastníci školy verbuňku, ... I letos bude soutěžní ochutnávka cukroví, zúčastnit se může každý - vítěz získá Řád radějovské vařaje 22. 12. 2013 ..

  KULTURNÍ  AKCE PROSINEC 2013   Strážnice 30.11. - 1. 12. 2013 od 9:00 do 16:00 hod.: Radujme se, veselme se… Kde: skanzen Od adventu do Tří králů - tak se nazývá pořad, který představuje zimní práce, zvyky, obřady, přípravu tradičních pokrmů. Součástí pořadu bude i obchůzka Lucek, Tří králů, Mikuláše a jeho družiny, koledníků s betlémem. Připraveny budou tvůrčí dílny, ve kterých si bude možno vyrobit perníčky, figurky z kynutého těsta či drobné dárečky. Uskuteční se i výuka koled. Bude možno také ochutnat mladá vína a zabijačkové speciality. www.skanzen.nulk.cz , tel.: 518 332 173     1. 12. 2013 neděl..

  Kam si zajdeme v listopadu?  Pozvánka na akce ve Strážnici a v okolních obcích - viz odkaz Listopad 2013

  1. 9. 2013  - 16. ročník folklorních her / NÚLK srdečně zve na humorně laděné soutěžní klání družstev vytvořených ze známých folklorních souborů a cimbálových muzik z Moravy / Skanzen / www.skanzen.nulk.cz / tel.: 518 332 173 7. 9. 2013 - Přechod přes Chřiby / Pořádají Strážničtí turisté, odjezd autobusem v 7:00 hod. ze Strážnice do Veselí nad Moravou, dále vlakem v 7:57 do Kyjova a pak autobusem v 9:10 hod. do Koryčan / Trasa pochodu: Cimburk, Kozel, Kazatelna, hora sv. Klimenta a Vřesoviště - celkem 20 km / Z Vřesovišť v 15:37 hod. odjezd do Kyjova a následn..

  ZPRAVODAJ STRÁŽNICKO 1/2013 - 05 Kulturní akce ŘÍJEN 2013  

  STRÁŽNICKÉ VINOBRANÍ 2013 14. 9. 2013 / od 10:00 / centrum města / Strážnice Město Strážnice opět ožije hudbou, hodováním a vším, co na tradičním vinobraní nemůže chybět. Vystupovat budou strážnické soubory Danaj, Žerotín a Demižón, cimbálové muziky, dechové hudby a dětské taneční soubory. Těšit se můžete i na různé kapely, sbory a soubory z okolních obcí. Součástí vinobraní je průvod krojovaných, plavby po Baťově kanálu, ochutnávka jablečných a vinných moštů v..

  XI. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL NA  VODĚ  -  LUČINA 2013 6. – 7. 9. 2013 od 18.00 hod. Na Rekreační přehradě Lučina V Tvarožné Lhotě. Festival Na vodě je multižánrový, nejen hudební festival na konci léta v překrásném zcela přírodním amfiteátru na přehradě Lučina u Tvarožné Lhoty. Letos se uskuteční již 11.  Ročník. V rámci programu se můžete těšit např.: Petr Bende Band, Helemese, Tomáš Kočko & Orchestr, Gold Band, Out of Control a mnoho dalšího. ..

  Gazdovský dvor v Turej Lúke   P O Z V Á N K A na Otváraciu exkurziu Kopaničiarskej ovocno-destilátovej cesty     Občianske združenie Kopaničiarsky región – miestna akčná skupina (KR – MAS) Vás v spolupráci so Strážnicko – Místní akční skupina pozýva na exkurziu, ktorá je záverečnou aktivitou projektu „ Kopaničiarska ovocno-destilátová cesta “ podporeného z Fondu mikroprojektov cez Trenčiansky samosprávny kraj. Cieľom exkurzie je poskytnúť  verejnosti inform&aacu..

   INEX – Sdružení dobrovolných aktivit  za podpory obce Tvarožná Lhota,                                                                            MAS Strážnicko, Region Slovácko, Slowwfood ČR  si Vás dovoluje pozvat na IX. ročník :    Oskorušobraní na..

   Obecní úřad Petrov a kroužek Petrovjan vás srdečně zvou na Petrovské svatováclavské hody 2013 Program: Pátek 27. září 16.00 stavění máje v areálu Plže 19.00 posezení u táboráku pod májů Sobota 28. září 14.00 slavnostní krojovaná hodová mše v kostele sv. Václava 15.00 žádání o hodové právo před obecním úřadem 15.30 krojovaný průvod obcí 17.00 vystoupení souboru Petrovjan na "kolečku" v Plžích 17.15 - 19.00 k tanci a poslechu hraje DH Do..

    Pavlica František Výroba slaměných kruhů, křížů, apod. korpusů  pro aranžéry, zahradníky, vazače a zabývá  se výrobou doškových krytin pro skanzeny a dobové chalupy.  Mistr lidové tradice.    Hroznová Lhota 281 696 63 Hroznová Lhota work tel.: +420 518 327 279 cell gsm: +420 731 463 272 prefered e-mail: f.pavlica@seznam.cz www.pavlica.org         Videoprezentace výroby zde:    http://youtu.be/5T1QYSM_WI8 Ukázka na webu České televize http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10523449035-folklorni-vylety/413236100162011/            ..

  Obec Petrov zve na diskotéku s DJ Luďkem Ptáčkem na ukončení prázdnin v pátek 30. srpna od 19.30 hodin na "kolečku" v Plžích.   Vstup zdarma. Akci financuje Obec Petrov.

  V sobotu 17. srpna od 15.00 hodin na "kolečku" v Plžích pořádá František Kostek a Obec Petrov CIMBÁLOVÝ FESTIVAL. Účinkují: CM ROMANO STILO CM MORAVIA CM MICHALA MILTÁKA ze Strážnice CM MIRKA MENŠÍKA ze Strážnice   Vstupné je 80,- Kč.  

  Krojovaná pouť na Žerotín   - povedla se - děkujeme všem zúčastněným!                                                                                                        &nb..

  Strážnické kosení 2013  - přijďte se podívat nebo se aktivně zapojit   Strážnické kosení     2 . ročník           1.6.2013    … na květnaté louce pod Žerotínem u oskoruše na cyklotrase 46 do Radějova.                   GPS: 48°51'56.522"N         17°19'54.405"E   S programem:   6.30 – sraz krojovaných   7.00 – soutěž v kosení  ..

  PŮJČOVNA   LODÍ   POD  VÝKLOPNÍKEM  SUDOMĚŘICE  zve  n a tradiční odemykání plavební cesty na Baťově kanále v Půjčovně lodí pod Výklopníkem v Sudoměřicích  dne 1. května 2013 .   Program: 14.30 - Slavnostní odemykání plavební sezóny 2013 Od -15.00 – 19.00. Krátké plavby na motorových lodích Pod Výklopníkem zdarma. K tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika Martina Kláska. K občerstvení je grilované selátko, a jiné pochutiny. Během celého dne bude probíhat košt vybraných ovocných destilátů. VODĚ A NOVÉ PLAVEBNÍ SEZÓNĚ    ZDAR!!!!      ..

    Kulturní dům Strážničan www.kulturnidumstraznican.cz , tel.: 731 101 318 7. 4. neděle v 15.00 hod. Přehlídka zpěváčků Strážnicka - za doprovodu CM Pavla Múčky vystoupí děti ze Strážnice a okolních obcí   10. 4. středa v 19.30 hod. Hvězda - one woman show Evy Holubové  vstupné 250,- Kč   11. 4. 2013 čtvrtek v 16.30 hod. Přednáška o genealogii     12. 4. 2013 pátek v 19.00 hod - 14. 4. 2013 Škola tanců slovenských regionů - 4. ročník &nbs..

  Sudoměřice www.obecsudomerice.cz tel.: 518 335 222 23. 3. sobota od 14:00 hod. Mezinárodní košt destilátů - pořádá Spolek přátl destilátů Sudoměřice v tělocvičně v Sudoměřicích ______________________________________________ Hroznová Lhota www.hroznovalhota.cz tel.: 518 327 120 24. 3. neděle v 15:00 hod. Velikonoční výstava obrazů a ikon   31. 3. neděle ve 13:00 hod. Košt vína - pořádá Obec hroznová Lhota - hraje CM Jožky Staši ____________________________________________ Kozojí..

  31. 3. 2013 neděle v 18:00 hod. “V dobrém sme sa zešli“ - Velikonoční pořad CM Danaj - pořádá CM Danaj ke svému 25. výročí vzniku ________________________________________________________________ Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy www.skanzen.nulk.cz 21. - 22. 3.2013 Fašanky, fašanky, Velká noc ide… - Od Fašanku po Velkou noc, představení masopustních zvyků, fašankový tanec pod šable, tanec s medvědem, smažení božích milostí a další. Velikonočního obdob&iacu..

    Přijměte prosím srdečné pozvání na Josefskou výstavu vín spojenou s koštem , která se ve Strážnici koná v sobotu 16. 3. 2013 od 14:00 hodin v Kulturním domě Strážničan. K poslechu a popřípadě i tanci bude hrát cimbálová muzika Michala Miltáka. Vstupné: ženy: 100,- Kč, muži: 150,- Kč, poté volná konzumace. Degustační skleničky a katalog bude možno zakoupit při vstupu. Nenechte si ujít tuto skvělou akci, která se zde koná jen jedenkrát do roka! Pořádá Český zahrádkářský..

  Kněždub           www.knezdub.cz tel.: 518 327 029 10. 2. 2013 neděle od 12.00 hod. Fašanková obchůzka masek po obci - pořádá SDH Kněždub   Petrov www.obec-petrov.cz tel.: 518 335 079 10. 2. 2013 neděle od 14.00 hod. Fašanková obchůzka po obci - průvod masek, pořádá Obec Petrov Radějov www.radejov.cz tel.: 518 337 828 7. 2. 2013 čtvrtek od 9.30 hod. Fašanková obchůzka - průvod masek dětí z MŠ a ZŠ, zváni jsou i rodiče, pořádá ZŠ..

  Hroznová Lhota www.hroznovalhota.cz tel.: 518 327 120   19. 2. 2013 úterý Jak (ne)oblékat hroznolhotský kroj - beseda      

    Městské muzeum - výstava www.muzeum-straznice.webnode.cz tel.: 518 334 155 13. 1. - 18. 4. 2013   Život za první republiky - čas swingu, elegance a vlastenectví v meziválečném Československu, vernisáž v neděli 13. 1. v 13.00 hodin   Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy www.skanzen.nulk.cz 3. 2. 2013 neděle od 9.00 do 16.00 hodin Fašank ve skanzenu - Masopustní zvyky ze Slovácka, zabíjačka, zabíjačkové speciality, zimní domácí práce, svatební zvyky. První ročník soutěže o nejlep&..

  Kulturní dům Strážničan www.kulturnidumstraznican.cz tel.: 731 101 318   11. 1. pátek v 19:00 hod. Ples v bílém - závěr kurzu tanečních, hraje skupina Quatro - vstupné 130,- Kč 12. 1. sobota v 20:00 hod. Ples Fest SPRONK - barevný ples, vystoupí skupiny Vltava, Mecháči, Alternativ, Like Fool, Nic víc, The Hrozenband, Wedlock, Bessar Unggas, The Secret Monday - vstupné 150,- Kč, www.spronk.cz   18. 1. pátek v 19:30 hod. Ples Střední školy Strážnice - hraje WB Band, taneční vstupy, krátká módní přehl..

   

  Právě vyšlo 9.číslo Zpravodaje Strážnicka! Zpravodaj Strážnicka je v kanceláři MAS Strážnicko. V tomto čísle se dočtete co se událo za poslední půl rok na Strážnicku, ale i co se připravuje na zimní a jarní sezonu pro místní i návštěvníky. Bohatá je fotogalerie z akcí Strážnicka na barevné obálce zpravodaje. Součástí zpravodaje je i kalendárium akcí na období od prosince 2012 do jara 2013. Zpravodaj bude roznášen do všech domácností 11 obcí MAS Strá..

    12. 12. 2012 středa v 18:00 hod. “Z nebe posel vychází“ - adventní koncert ZUŠ Strážnice v kostele P. Marie   15. 12. 2012 sobota v 13:00 hod. Zdobení perníčků, napečené cukroví   14. pátek - 16. neděle 12. 2012  od 15:00 do 18:00 hod. Malé adventní trhy na Zahradě u sv. Martina a výstava betlémů v klubovně RC   26. 12. středa od 16:00 hod. Strážnický živý betlém na Zahradě u sv. Martina

    9. neděle - 10. pondělí 12. 2012 8:00 - 18:00 hod. Výstava exotických zvířat, ryb a plazů - ve vestibulu KD, pořádá Český svaz chovatelů   10. 12. pondělí  2012   v 17:00 hod. Vánoční koncert Purkyňova gymnázia - pořádá PGS   12. 12. středa 2012  v 19:30 hod. EXPEDABLES: Postradatelní 2 - kino, vstupné 80,- Kč   15. 12. sobota v 19:30 hod. Adventní koncert ECCE MATER - v kostele P. Marie, účinkují Zpěvule - Žerotín…

  Strážnická vinařská oblast je nejvýchodnější vinařskou lokalitou na Moravě. Mezi zdejší vinařské obce patří Strážnice, Petrov, Sudoměřice, Tvarožná Lhota, Kněždub, Hroznová Lhota a Kozojídky. Obcemi vede Strážnická vinařská stezka s posezením a informačními panely v jednotlivých obcích. Viniční tratě na Strážnicku leží převážně na jižních svazích Bílých Karpat, jimiž jsou geologicky i klimaticky ovlivňovány. Tyto podmínky dávají vínům chuťovou plnost a extraktivnost. Z bílých odrůd se pěstuje převážně Müller Thurgau, Rulandské šedé a bílé, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský a rýnský, Sylvánské zelené. Z červených odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Modrý Portugal a André. Z historick..

  Strážnice www.straznice.cz 10. - 11. 11. 2012 Krojované hody s právem - Martinské hody  - pořádá folklórní soubor Žerotín Strážnice a Město Strážnice - hodová zábava - KD Strážničan Mgr. Lenka Gronská   TIC Strážnicko Vinohradská 35 696 62 Strážnice   tel.: +420 518 325 721 mobil: +420 722 804 151 email: infocentrum@straznice-mesto.cz www.straznice-mesto.cz

  Kněždub www.knezdub.cz 18. - 21. 10. 2012 Krojované hody s právem - pořádá Obec Kněždub + Sokolovna Kněždub                                                                                                 &n..

  Radějov www.radejov.cz , tel.: 518 337 828 21. 10. 2012 2. ročník přehlídky mladých cimbálových muzik - v sále SSC - pořádá Kulturně společenské sdružení obce

  Tvarožná Lhota www.tvarozna-lhota.cz www.inexsda.cz   Zavírání salaše Travičná 14. 10. 2012  od 13:00 hod. - pořádá Obec Tvarožná Lhota + Lipinka o. s - kde: Salaš Travičná - živá hudba, grilované speciality, sázení stromků 19. 10. 2012 Výstava dýní + lampionový průvod - pořádá Mateřská škola + SRPŠ

  Kozojídky www.kozojidky.cz   1. 10. 2012 Výstava ovoce a zeleniny v 19:00 hod. - kde: obecní úřad - soutěže, ochutnávka tradičních lidových jídel - tombola 20. 10. 2012 Setkání s důchodci 28. 10. 2012 Lampionový průvod

  Zakončení sezóny na zahradě u sv. Martina   - pořádá Rodinné centrum Strážnice   sobota  20. 10. 2012 od 15:00 hod. - výroba strašidel z dýní, sázení stromků, táborák  

 Srdečně Vás zveme v sobotu 15. 9. 2012  od 10.00 hod.   Strážnické vinobraní 2012 - celodenní folklorní vinařská slavnost, pořádá město Strážnice a KD.   v neděli  16. 9. 2012  ve 14.00 hod. Strážnické rockové slavnosti 2012 - přehlídka rockových kapel na náměstí, účinkují: V. Redl, Folk Team, Pozdní sběr, Špilberk Brno, WB Band a Red Groove

  Obec Petrov spolu s místními organizacemi a základní a mateřskou školou zve na "Petrovský kotlík" do Plží. Akce se uskuteční v sobotu 1. září od 14.30 hodin. Guláš bude vařit 9 soutěžních družstev. V programu vystoupí taneční kroužek Petrovjan, děti s latinsko-americkými tanci, mažoretky, důchodkyně z Rohatce. Jsou připraveny také zábavné hry. K tanci a poslechu bude hrát country skupina.                   

 Obec Petrov zve malé i velké na diskotéku na ukončení prázdnin do petrovských Plží, která se bude konat                                                          v pátek 24. srpna od 19.30 hodin. Hraje DJ Luděk Ptáček Vstup zdarma   Akci financuje Obec Petrov

    Tvarožná Lhota - salaš Travičná   5. 8. 2012   Etnosalaš  - pořádá INEX Bílé Karpaty   11. 8. 2012 od 13:00 hod   Táborák na salaši - pořádá Lipinka os., Setkání příznivců folku a trempu   12. 8. 2012 od 11:00 hod. Medový den s besedou u cimbálu - pořádá Lipinka o.s., CM, jarmark   18. 8. 2012 od 13:00 hod. Dětská olympiáda - soutěžní odpoledne pro děti, pořádá Lipinka o.s.   2..

 Národní ústav lidové kultury Strážnice  19. 8. 2012 v 16:00 hod. Folklorní odpoledne s FS Buchlovice   www.skanzen-nulk.cz , tel: 518 332 173 Kde: Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici - skanzen

   11. 8 2012 v 18:00 hod.  Bar Archa Strážnice - koncert skupiny Fčeličky    

   25. 8. 2012 sobota od 15:00 hodin Veselé odpoledne na zahradě u sv. Martina   - rozloučení s prázdninami ve středověkém duchu, zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi K poslechu hraje cimbálová muzika. Pořádá Rodinné centrum Strážnice

   18. 8. 2012 sobota v 19:00 h. X. Tlachova svíca - rocková alternativní scéna Kde: Motorest u Cioša   25. 8. 2012 sobota ve 20:00 h. Jarek Nohavica Kde: amfiteátr Zámek Pořádá agentura Vichr

 Ve Strážnici 1. 8. 2012  v 19:00 h. Bar Helenka - beseda u cimbálu s CM M. Hrbáče  Všichni jste srdečně zváni!    

   Zarážání hory - na Hotařské búdě    18. 8. 2012  sobota v 15.00 hod.     Kde: Hotařská búda ve vinohradech pod Žerotínem Přijměte prosím srdečné pozvání na „Zarážání hory“, které se uskuteční v areálu u Hotařské búdy ve Strážnických vinohradech. Účinkovat budou DH Svárovanka, soubor Žerotín, CM pod vedením Jana Holubíka a Strážničtí hotaři. Vstupné 50,- Kč. Kyvadlová autobusová doprava tam z autobusového nádraží, restaurace Dolina a ul. Radějovká i zpět zajištěna.      Pořádá ČZS a Město Strážnice Dojděte se pobavit, zazpívat si, zatancovat a na dobré vínečko!      

   Strážnická pouť 10. - 12. 8. 2012 -  pořádá Římskokatolická farnost Strážnice,    program viz  www.straznice.farnost.cz   10. 8. 2012  v 19:30 h. Předpouťový koncertík v kostele Panny Marie,  se skupinou SOLIDEO. Pořádá Rodinné centrum Strážnice  

  FESTIVAL SLUNCE Přijměte prosím srdečné pozvání na 13. ročník Festivalu Slunce , který v letošním roce přináší hned tři novinky. První novinkou je rozšíření festivalu o jeden programový den, druhou odpolední koncerty na náměstí Svobody zdarma a třetí Textová dílna Slávka Janouška. Festival se uskuteční ve dnech 12. – 14. července 2012 v přírodním amfiteátru Zámek ve strážnickém zámeckém parku.    Program: Čtvrtek 12. 7. 2012 Stadion Zámek od 18.00 Slávek Janoušek Pozdní sběr (unplugged) Roman Dragoun Tomáš Klus Lidopop WB Band   Pátek 13. 7. 2012 Stadion Zámek - park/učebna od 11:00 Textová dílna Slávka Janouška bližší info na stránce Texto..

  Folklór a tradice I na Strážnicku jsou jako v řadě dalších oblastí jižní Moravy lidové tradice patrné na každém kroku. Pestré kroje, dávné obyčeje a zapomenutá řemesla jsou součástí každodenního života – a to nesmíme opomenout charakteristická nářečí, něžně lyrické i rázně rytmické lidové písně, tance a cimbálové muziky, jejichž krásu si můžete vychutnat nejen při národopisných slavnostech, ale i při dalších vystoupeních. Ve Strážnici máme několi cimbálových muzik a..

  Turistické cíle a zajímavosti Strážnicka Škála možností aktivního trávení dovolené na jižní Moravě je velmi široká a na Strážnicku zvláště!  Zorientovat se v této pestré a stále se rozšiřující nabídce Vám pomůže náš přehled cílů a zajímavostí připravený pro Vás - turisty a návštěvníky. Zahrnuje lákavé produkty počínaje vinařstvím, gastronomií, přes nabídku různých druhů expozic , muzeí a areálů , až po zážitky..

  V příloze naleznete kalendárium akcí probíhajících na Strážnicku.   Kalendárium akcí zpravodaj Léto 2012 s obr.xls Kalendárium zpravodaj Léto 2012.pdf  

 V Petrově mají krásné sklepy i kvalitní víno  Za podpory MAS Strážnicko bylo v rámci projektu „Modernizace technologického vybavení Vinařství Klásek“ v loňském roce pořízeno pět akátových sudů o obsahu 225 l, dále dva barikové sudy a nerezový mlýnkoodzrňovač - Vinařství Petr Klásek Petrov. Tato nová technologie bude sloužit ke zrychlení a zkvalitnění výroby vína. Sudy jsou určeny převážně k ležení červených vín. Kvalitu našeho vína budete moci ohodnotit i vy. 5. července 2012 se uskuteční první ročník Otevřených sklepů Strážnicka. Tato akce proběhne v nádherném historickém areálu více jak 60 sklepů v Petrově v Plžích. Bude se zde prezentovat 13 vinařství z Petrova, Sudoměřic, Strážnice, Radějova, Tvarožné Lhoty a Vnorov. Akce začíná v..

 Přijměte srdečné pozvání na 67. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2012 a 30. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice 2012, který se uskuteční ve dnech od 21. 6. do 24. 6. 2012 v areálu zámeckého parku, Muzea vesnice jihovýchodní Moravy (skanzenu) a ve městě Strážnici. Jde o jeden z nejstarších a nejznámějších festivalů v Evropě, jehož pořadatelem je Národní ústav lidové kultury ve Strážnici. Programová rada festivalu sestavila poutavý program, ve kterém vystoupí okolo 2000 účinkujících. Čtvrtek je věnován dětem, které se již nyní mohou těšit na vystoupení zahraničních souborů i na zábavný večer, v pátek pak pokračuje projekt Děti dětem a v sobotu v areálu skanzenu oblíbený Dětský dvůr. MFF bude slavnostně zahájen v..

   Obec Petrov zve na Oslavy 600. výročí obce v sobotu 30. června 2012 Program:   11.00 hod              - mše svatá v kostele sv. Václava 12.15 - 12.30 hod - průvod do Plží   Hlavní parket 13.00 - 13.30 hod - vystoupení dětí z MŠ a ZŠ 14.00 - 14.30 hod - vystoupení divadelního kroužku 14.30 - 15.00 hod - DH Svárovanka 15.00 - 15.30 hod - vystoupení souboru Petrovjan 15.30 - 18.00 hod - volná zábava, hraje DH Svárovanka 18.00 - 18.20 hod - vystoupení mažoretek 18.20 hod              - volná zábava, hraje DH Svárovanka       Parket "U presu" 17.00 hod ..

 Folklorní sdružení regionu Strážnicko-Veselsko-Horňácko, obec Petrov a SLPT Danaj zvou na XII. Folklorní festival konaný pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška SENIOŘI JAK VÍNO v sobotu 26. května 2012 od 15.00 hodin V programu vystoupí seniorské folklorní soubory z ČR a hosté ze Slovenska Po skončení hlavního pořadu proběhne regionální kolo verbířské soutěže o postup do vinále na MFF Strážnice 2012.

 Sobota 19.5.2012 v areálu Plže Začátek :  ve 14.00 hodin Uvádí: lidový vypravěč Franta Uher Účinkují: - DO ZUŠ Veselí nad Moravou                  - DH TÚFARANKA ze Šakvic                  - DH BOJANÉ z Bojanovic                  - DH ŠAROVEC z Hluku   Od 18.00 volná zábava, hraje DH Túfaranka ze Šakvic. Vstupné 90,- Kč.                

 Akce  12. 5. 2012 v Sudoměřicích . DH Dolinečka pořádá od 17 hodiny.   Dále vystoupí taneční soubor PUSINKY. Kde ?  Taneční zábava bude ve vinařském areálu ve Starém potoku. Občerstvení zajištěno.   

 Přijměte srdečné pozvání na koncert Ládi Křížka který se uskuteční v neděli 6. 5. 2012 v Restauraci Skanzen ve Strážnici. Začátek koncertu byl posunut na 19.00 hodin!!!   Přejeme hezký zážitek.

 Petrov www.obec-petrov.cz , tel.: 518 335 079   1. 5. úterý od 10.00 hod .   Otevírání Baťova kanálu   5. 5. sobota od 14.00 hod. Výstava vín - kurty u Motorestu Plže pořádá ČZS Petrov 13. 5. neděle Zahradní slavnost ke Dni matek, vítání občánků kde: školní zahrada, pořádá Obec Petrov a ZŠ Petrov 19. 5. sobota 14.00 hod.   2. Ročník přehlídky dechových kapel kde: areál Plže generální sponzor Hotel***Strážnice a CK Flagtours, spolupořadatel Obec Petrov a SOŠO Strážnice, vystoupí tři vítězové Zlaté křídlovky, uvádí lidový vypravěč Franta Uher, účinkují DO ZUŠ Veselí nad Moravou, DH Fialenka z Lanžhota, DH Túfaranka ze Šakvic, DH Bojané z Bojanovic, DH Šarovec z Hluku. Od 18.00 do 20.00 hod. volná zábava, hraje DH Túfaranka..

 Půjčovna lodí pod Výklopníkem v Sudoměřicích Vás zve na Odemykání plavební cesty na Baťově kanále Dne 1. Května 2012 Program: - 13.00 -Zdravice hostů a slavnostní odemykání plavební sezóny 2012. - 13.40 -Vystoupení malých mažoretek ze Strážnice. - 14 00-Vystoupení taneční skupiny ze Sudoměřic. - 14.00 – 17.00 - Krátké plavby na motorových lodích Pod Výklopníkem. - Kyvadlová plavba Výklopník Skalica a zpět. - Hrát bude cimbálová muzika Martina Kláska ze Sudoměřic. Během celého dne bude probíhat košt vybraných ovocných destilátů. Grilované speciality.  VODĚ A NOVÉ PLAVEBNÍ SEZÓNĚ ZDAR!!!!

 Srdečně Vás zveme na Slet čarodějnic a jiné čarodějné čeládky pod Výklopníkem V pondělí 30. dubna v 16 30 hodin pod Výklopníkem Sudoměřice TĚŠÍ SE NA VÁS ODPORNÁ POROTA A POŘADATELÉ: Bc. Bradavice Chlupatá a Dr. Škaredka Odporná Nezapomeňte na košťata a na jiné dopravní prostředky!!!

 Strážnické kosení 0.ročník 2.6.2012 - na květnaté louce pod Žerotínem u oskoruše na cyklotrase 46 do Radějova. GPS: 48°51'56.522"N 17°19'54.405"E   S programem: - 6.30 – sraz krojovaných - 8.00 – kosení se zpěvy, dívky pohrabují - 11.00 – oběd v trávě - 12.00 – vyhodnocení nejlepších – předání putovního poháru - 13.00 – ukončení akce  - Na akci vystoupí strážnické soubory Danaj, Žerotín, Demižon a CM Krepina a vy, kteří přijdete zkusit svůj um při dobré písničce ! Občerstvení: chleba se sádlem, klobásek, voda, víno, pivo,.. aj po štamprli ! Pořádá: SPL Danaj se strážnickými soubory, MěU a KD Strážnice a MAS Strážnicko Vstupné: dobrovolné do cimbála  

  SRPŠ při ZŠ a MŠ Radějov pořádá v sobotu 17.12.2011 tradiční "Předvánoční besedu u cimbálu"  vystoupí folklorní kroužek Včelíneček, CM Včelínek, CM Strážničan. Začátek v 19:00 v sále SSC Radějov. Vstupné 40,-Kč.

 Obec Radějov a radějovská chasa zvou na tradiční Martinské hody v Radějově. Program: - pátek    11.11. 2011   - stavjání mája u obecního úřadu - od 16:00 hodin - sobota 12.11.2011    -   9:00  - vyžádání hodového práva u obecního úřadu                                          - 10:00 - mše svatá                                 &..

 Obec Petrov a hodová chava

 Obec Petrov a hodová chasa zvou na PETROVSKÉ KROJOVÉ HODY Sobota 1. října Hodová obchůzka vychází ve 14.00 hodin od základní školy. Od 19.00 hodin taneční zábava u Motorestu Plže s CM Strážničan. Neděle 2. října Hodová mše svatá v 10.30 hodin v kostele sv. Václava .

 Obec Petrov spolu s hodovou chasou zvou na Petrovské krojové hody Sobota 1. října Hodová obchůzka vychází ve 14.00 hodin od základní školy Od 19.00 hodin taneční zábava u Motorestu Plže s CM Strážničan Neděle 2. října v 10.30 hodin hodová mše svatá v kostele sv. Václava  

 Vážení, přílohou je pozvánka na již 7. Oskorušobraní na Salaši Travičná nad obcí Tvarožná Lhota pod rozhlednou Travičná v sobotu a neděli 24.9.a 25.9.011 vždy od 10.00 do 18.00 Na programu bude: prohlídka areálu s interaktivními sochami, ochutnávky výrobků z oskoruší i výběrových vzorků oskorušovic, ochutnávka výrobků z oskoruší, vyhlášení „Královny oskeruší 2011“, výstava a ochutnávka starých a netradičních odrůd ovoce, poradna a prodej stromků vzácných ovocných dřevin, netradiční soutěže s oskorušemi, hry v přírodě pro malé i velké, řemeslné dílny a jarmark, vyjížďky na koních, country i cimbálová muzika. Stylové občerstvení zajištěno. Těšíme se nashledanou Za oskorušový tým zdraví Vítek Hrdoušek    

 Obec Petrov spolu s místními organizacemi Vás zvou na P E T R O V S K Ý   K O T L Í K, který se bude konat v sobotu 3. září 2011 na "kolečku" v Plžích. Začátek je v 15.00 hodin. V 16.00 hodin vypukne "První petrovská minidražba vín". Hudba a občerstvení zajištěno. Gulášek nám připraví: myslivci, holubáři, fotbalisté, rybáři, chovatelé, vinaři, hasiči, invalidé a taneční kroužek Petrovjan.  

   Obec Petrov zve malé i velké na DISKOTÉKU  NA  UKONČENÍ  PRÁZDNIN Kdy?      pátek 26. srpna 2011 Kde?     na "kolečku" v Plžích V kolik? v 19.30 hodin Hraje?   DJ Luděk Ptáček Vstup zdarma. Akci financuje Obec Petrov.

   Český zahrádkářský svaz ZO Petrov spolu s obcí Petrov zvou na DEN  VINAŘŮ, který se koná v sobotu 6. srpna 2011 od 15.00 hodin v areálu Plže Petrov. K tanci a poslechu hraje DH Stříbrňanka a CM Radošov.  

 Občanské sdružení S úsměvem a obec Tvarožná Lhota zvou všechny na další ročník Festivalu Na vodě, který se koná 2. až 3. září 2011 opět na přehradě Lučina. Připraven je opět pestrý a bohatý program, kde si určitě každý přijde na své. Veškeré informace včetně programu, fotogalerií a všech důležitých informací jsou k dispozici na www.festivalnavode.cz . Všichni pořadatelé se tedy těší na vás všechny první víkend v září na Lučině. V příloze  plakát.   Za o.s. S úsměvem František Šrámek

 Právě vyšlo 6.číslo Zpravodaje Strážnicka! Zpravodaj Strážnicka je od počátku roku 2011 v redakci  MAS Strážnicko. V tomto čísle se dočtete co se událo za poslední pul rok na Strážnicku, ale i co se připravuje na letní sezonu pro místní i návštěvníky. Bohatá je fotogalerie z akcí Strážnicka na barevné obálce zpravodaje. Součástí zpravodaje je i vložené kalendárium akcí na leto a podzim 2011. Zpravodaj bude rozdán do všech domácností 11 obcí MAS Strážnicko. Pro návštěvníky bude k dispozici na návštěvnických místech a v TIC ve Strážnici. Elektronicky v plné verzi je na www.straznicko-mas.cz . Uvítáme vaše podněty do dalšího čísla, které vyjde v listopadu a bude zaměřeno na zimní sezonu. Své příspěvky můžete posílat na naši adresu a nejlé..

 TJ Sokol Petrov zve na oslavy při příležitosti výročí 80 let založení fotbalového oddílu a 90 let od založení Sokola v Petrově, které budou probíhat v sobotu 18. června 2011 : - od 14.00 hodin předzápas stará garda - Sokol Petrov : Stará červená voda - od 16.00 hodin zápas Sokol Petrov : 1. FC Slovácko od 19.30 hodin taneční zábava v Plžích, hraje skupina SARGON 

 XI. Folklorní festival SENIOŘI 2011 V sobotu 28. května 2011 v 15.00 hodin ve vinařském areálu Plže v Petrově V programu vystoupí: - Radovan - Pozdní sběr z Napajedel - senioři souboru Dúbrava z Dubňan - Odra z Ostravy - Pilky ze Lhoty pod Ondřejníkem - senioři valašského souboru Rusava z Bystřice pod Hostýnem a sólisté manželé Stanovští - Slovácký krúžek z Prahy - hosté ze Slovenska

 Přehlídka dechovek v Plžích I. ročník přehlídky DH v Petrově přírodní areál Plže, sobota 21.5.2011 Uvádí: lidový vypravěč Franta Uher, začátek 14.00 hodin Účinkují: DH Vlčnovjanka z Vlčnova DH Svárovanka ze Strážnice DH Pernštejnka z Pernštejna DH Hanačka z Břestu Od 18.00 - 20.00 volná zábava - hraje DH Hanačka z Břestu Vstupné: 80,- Kč      

 24. Košt slivovice a jiných ovocných destilátů. Velikonoční neděle 12. 4. 2009, z ačátek v 10:00 hodin. V sále sportovně společenského centra Radějov (naproti je kostel). Bohatá tombola. Pořadatel: Český svaz zahrádkářů. Podrobnosti na www.radejov.cz  . (foto z akce v odkazu Kultura a sport v letech 2007 a 2008)  

 Petrovský Fašank 2009 - 22.2.2009    

      

 Obecní úřad ve Tvarožné Lhotě si Vás dovoluje pozvat na VÁNOČNÍ KONCERT aneb KOLEDOVÁNÍ TROCHU JINAK   tentokrát v sále SPOLEČENSKÉHO DOMU ve Tvarožné Lhotě které se uskuteční   26.12.2008 OD 17.00 HOD   koledovat budou : - děti MŠ a ZŠ, dechová hudba, mužský sbor, PAMPELIŠKY + SARGON a ostatní   vstupné : D O B R O V O L N É   VŠECHNY VÁS SRDEČNĚ ZVEME  

   Předvánoční beseda u cimbálu se bude konat v sobotu 20. 12. 2008, od 19:00 hodin, v sále Sportovně společenského centra v Radějově. Pořadatel: SRPŠ při ZŠ a MŠ Radějov V programu vystoupí - radějovské děti a školní cimbálová muzika. K poslechu a tanci bude hrát CM Strážničan.  

 neděle 12. 10. 2008 - Výstava ovoce, zeleniny a květin a motýlů v základní škole v Radějově Výstava potrvá od 9 do 16 hodin a bude rozšířena o expozici našich a tropických motýlů. Pořadatel: Český svaz zahrádkářů Radějov Kontakt: Sochor Pavel, Radějov 152 - 518/ 337 561 nebo 724/ 091 146  

 Hudebně zábavný pořad " Ples v operetě" Umělecké agentury Aleny Bastlové se bude konat v neděli 23. 11. 2008 v sále Sportovně společenského centra v Radějově začátek: v 18:30 hodin vstupné: dobrovolné pořádatel: Kulturní sdružení obce Radějov      

 „OSKORUŠOBRANÍ“ NA SALAŠI TRAVIČNÁ - Tvarožná Lhota 27.9 – 28.9 vždy od 10.00 , tradiční ochutnávky a výroby, netradiční soutěže s oskorušemi, jarmark řemesel, stylové občerstvení, vyhlášení královny oskoruší 2008, vyjíždky na koních, coutry a hudecká muzika, pořadatel Inex SDA tel: 518 337 008, 724 162 265, www.inexsda.cz/bk  

 Česká televize ve svém pořadu Pod pokličkou tentokrát navštívila Slovácko a jeho kuchyni. Pokud jste pořad nestihli v televizi můžete ho shlédnout v archivu ČT ZDE .

 31. 8. v rámci nedělních koncertů, které město Strážnice ve spolupráci s KD Strážničan připravuje ZDARMA, vystoupí country skupina Countrio. Poslechnout si ji můžete přijít od 18:00 hodiny. V doprovodném programu vystoupí mažoretky st. Pro děti bude strážnickým Domečkem připraven dětský koutek.  

 30. 8.  II. ročník česko-slovenského rockového festivalu Rockfest Strážnice 2008 -– Amfiteátr Zámek Strážnice PROGRAM : 14:00 - FERRUM 14:30 - LIVE AND STELL 15:00 - CHIMERA 16:00 - HORKÝŽE SLÍŽE 17:00 - RYBIČKY 48 18:00 - CHIKI LIKI TU-A 19:00 - MANDRAGE 20:00 - METALINDA & MONIKA AGREBI 21:30 - APOCALYPTICA 23:00 - EMPIRE 00:30 - LEGENDY SE VRACÍ    Předprodej vstupenek na TIC Strážnicko (hotel Strážnice) a KD Strážničan. Vstupné v předprodeji 400,- Kč, na místě 500,- Kč. Plakát akce ke stažení zde .

 24. 8. v zámeckém parku na Ostrůvku se bude konat již tradiční Pohádkový les. Letos to bude již 11. ročník. Jedná se o akci pro děti a celé rodiny s bohatým doprovodným programem. Letos s Českou Miss 2008 Eliškou Bučkovou a jejími hosty.

 24. 8. v rámci nedělních koncertů, které město Strážnice ve spolupráci s KD Strážničan připravuje ZDARMA, vystoupí rocková skupina Artemis. Poslechnout si ji můžete přijít od 18:00 hodiny. V doprovodném programu vystoupí žongler Tomáš Svoboda.

 23. 8. se můžete již jako každý rok zúčastnit Zarážání hory ve vinohradech na Hotařské búdě. Program začíná od 15:00 hodin. Město Strážnice ve spolupráci s místní organizací zahrádkářského svazu Vás srdečně zvou na vinařskou slavnost „Zarážání hory“, která se uskuteční tuto sobotu 23. 8. 2008 od 15:00 hodin v areálu u Hotařské búdy. K tanci a poslechu budou hrát dechová hudba Svárovanka a cimbálová muzika Pavla Múčky. Tradiční program akce tentokrát obohatí vystoupení souboru Demižón. Opět bude organizována autobusová kyvadlová doprava se zastávkami: autobusové nádraží, Dolina a na konci ul. Radějovské. První autobus vyjede ve 14,30 hod. a další pak v cca hodinových intervalech.

 V neděli 17. 8. pro vás připravil Národní Ústav Lidové Kultury (NÚLK) ve Strážnici folklorní odpoledne se souborem Dolina ze Starého Města. Začátek v 16:30 hodin.

 Ve dnech 15. až 17. srpna se ve Strážnici koná již tradiční Strážnická pouť.   Pátek, 15. srpna 2008 – „domácí“ pouť 17.30 hod.: Příležitost ke svátosti smíření 18.00 hod.: Modlitba sv. růžence 18.30 hod.: Pobožnost před obrazem Panny Marie Strážnické a požehnání 19.00 hod.: Poutní mše svatá Sobota, 16. srpna 2008 08.00 hod.: Ranní mše sv. za členy Růžencového spol. ze Strážnice a Petrova 17.30 hod.: Příležitost ke svátosti smíření 18.15 hod.: Modlitba sv. růžence 19.00 hod.: SLAVNOSTNÍ MŠE SVATÁ na prostranství před kostelem Panny Marie (hlavní celebrant a kazatel: P. Mgr. Adam Rucki) po mši sv.: SVĚTELNÝ PRŮVOD MĚSTEM s krojovanou družinou na počest Panny Marie 21.15 hod.: KONCERT folkrockového seskupení KOŇABOJ na náměstí Svobody Ne..

 Ve čtvrtek 5. června byla slavnostně po 15-ti letech otevřena židovská synagoga města Strážnice.   Video reportáž České televize naleznete zde (7.minuta 50.vteřina)

   Na kole kolem Strážnice   20.4.2008   výlet ke Dni země na kole ze Strážnice v po okolních obcích;   9.00 – 9.15 sraz před muzeem ve Strážnici 10.00 vrch Žerotín – výhled, poznávání přírody, ochutnání vín 11.00 Radějov - návštěva obory Pusté 12.00 Kněždub – Úprkovo muzeum 12.30 Kněždub – oběd v místním obnoveném pohostinství 13.30 Tv- Lhota – Muzeum oskeruší 14.30 Strážnice – návštěva synagogy a židovského hřbitova 15.30 řeka Morava – čapí kolonie Oskovec 17.00 Strážnice – návštěva mlýnu, oslava Dne země v parku, ukončení   S sebou trochu peněz, svačinku a dobrou náladu. Pořádá občanské sdružení INEX SDA za podpory DSO Strážnicko, kontakt Vít Hrdoušek 724162265    

 Pozvánka na svátek oskoruší 2008

 Aktuální přehled společenských, sportovních  a kulturních akcích Strážnicka pro rok 2008 - UPRAVENO . Kalendárium - kalendář akcí podle měsíce

    Řemeslo Modrotisk Popis Výroba tradičního modrotisku a výrobků z této lidové tkaniny - ubrusy, polštáře, hračky apod. Výrobce ARIMO spol. s r.o. Adresa Skácelova 1547, 696 62 Strážnice  Telefon Tel.: 518 332 039   Fax: 518 334 486 E-mail arimo.cz(zavináč)tiscali.cz WWW ..

  Řemeslo Paličkování  Popis Výroba paličkované krajky různých vzorů a motivů Výrobce Adamcová Jana Adresa Volavého 1636, 696 62 Strážnice Telefon 776 748 339 E-mail janalkova(zavináč)seznam.cz WWW       &n..

  Řemeslo Krojové krejčovství Popis Šití krojů, vyšívání a prodej krojového zboží   Výrobce Kozumplíková Marie Adresa Kozojídky 96, 696 63 Hroznová Lhota Telefon 518 327 150, 603 146 211 Výrobce Farkašová Ludmila Adresa Hroznová Lhota 257 Telefon ..

  Řemeslo Perníkářství Popis Výroba a zdobení perníku kornoutkovou technikou Výrobce Bohumila Dvořáková  Adresa Polní 1449, 696 62 Strážnice Telefon 736 267 566 E-mail   WWW         ..

  Řemeslo Kraslice Popis Zdobení kraslic různými tradičními i moderními technikami (dírkované, reliéfní, batikované, „cibuláky“, …) Výrobce Žáková Marie Adresa Lideřovice 183, Vnorovy, 696 61  Telefon 774 684 851 E-mail   WWW video:   http://www.youtube.com/watch?v=..

  Řemeslo Výroba z kukuřičného šustí Popis Výroba figurek z kukuřičného šustí s vánočními, velikonočními, přírodními či jinými náměty Výrobce Ludmila Kočišová Adresa Obecnice 252, 696 61 Vnorovy Telefon 518 328 645                      ..

  Řemeslo Kovářství Popis Zakázkové umělecké kovářství - výroba bran, plotů, mříží, zábradlí a jiných kovaných doplňků pro dům a zahradu. Restaurátorské práce.  Výrobce Pavel Vajdík Adresa 696 63 Hroznová Lhota 21, Provozovna: Milokošť – areál ZD Veselen, 698 01 Veselí nad Moravou Telefon 777 551 418 E-mail   ..

      Řemeslo Keramika Popis Výroba keramiky inspirované lidovou malovanou keramikou (fajáns), výroba klasické hrnčiřiny i moderních vzorů Výrobce Josef Benedík Adresa 696 63 Hroznová Lhota 178 Telefon 720 100 442 E-mail   videoprezentace je zde:  http://you..

    Řemeslo Řezbářství Popis výroba drobných figurek, ordobných špuntů, píštalek, přívěsků i velkých skulptur a soch Výrobce Sdružení Gauč Adresa Žerotínská 710, 696 62 Strážnice Telefon 608 709 123 E-mail   WWW gauc.org ..

 Odkazy

  Folklorika - prodejna v areálu strážnického skanzenu. Prodej tradičních lidových výrobků, hudebních nosičů s folklórní tématikou, archivních a dalších speciálních vín. RENATA JANÁSOVÁ, 518 332 217 , 723 816 606      www.folklorika.cz

  Obnovení tradice Výročních trhů Pořádání trhů patřilo v minulosti k těm privilegiím, česky řečeno výsadám, které odlišovali města a také městečka od jejich vesnického okolí. Německý ekvivalent pro označení městečko je „Markt - tržiště“ což podtrhuje jeho význam jako místa výměny zboží, potravin a výrobků. Na ostrožském panství mělo podobné výsady pouze město Uherský Ostroh a městečka Hluk, Nivnice a právě Hroznová Lhota. Udělení trhů se povětšinou vázalo právě na povýšení vesnice na městečko, jako tomu bylo i v případě Hroznové Lhoty. Vesnice Veselská Lhotka roku 1560 povýšena císařem a českým králem Ferdinandem I. Habsburským na městečko a při té příležitosti jí byly uděleny dva ja..