Czech English Deutsh
<div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Petrovské Plže - březen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Starý potok v Sudoměřicích - duben</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Baťův kanál ve Strážnici - Květen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Sklepy Plže - Petrov</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Splavení Moravy</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Boží tělo ve Tvarožné Lhotě - červen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Salaš Travičná nad Tvarožnou Lhotou v červnu</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Ovce na salaši</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Obecní den v Kozojídkách Pod Kříbem</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Krajina nad Kněždubem s oskorušemi</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Hody v Hroznové Lhotě - říjen</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě, pohled na přírodní koupaliště</i></div> <div id='mbox' class='messageboxstyle'><i>Lučina v zimě</i></div>

 
Turistické informační centrum Strážnicko
Mapa regionu v databázi LEADER+

  Projekt "Obnova alejí cyklotras Strážnicka" byl podpořen dotací z Města Strážnice ve výši Kč 194.000,- Celkové náklady projektu činily Kč 573.046,30.

  Profil zadavetele

  KROJOVANÁ  POUŤ  NA  ŽEROTÍN  OBCÍ  STRÁŽNICKA K 1150.VÝROČÍ PŘÍCHODU SV. CYRILA A MĚTODĚJE NA MORAVU 22. června 2013       PROGRAM    8.30 – sraz krojovaných před kostelem Sv. Cyrila a Metoděje v Radějově  9.00 – krojová pouť na vrch Žerotín 10.00 – krojová poutní mše k 1150. výročí příchodu Sv. Cyrila a Metoděje na Moravu 11.00 – pěvecké vystoupení schol z obcí Strážnicka, občerstvení 12.00 – ukončení akce   Za nepříznivého poč..

  Rozvoj naučných stezek Strážnicka v CHKO Bílé Karpaty - podpora realizace v 9. výzvě MAS Strážnicko Jde o projekt ve výši 495 600,- Kč, jehož realizací je první fáze obnovy naučných stezek Strážnicka budovaných od roku 1995. V toto projektu je na území CHKO prováděno: oprava povrchů stávajících cest (výtluky, praskliny, výmoly apod.), jednotné značení (směrovky, značky) a doplnění zeleně v zemědělské krajině v rámci naučných stezek Strážnicka a také vytvoření nového způsobu informačních panelů tzv. Tagg infosystém v rozsahu- 30 virtuálních informační cedulí do mobilů o NS pro mladé lidi, zajímající se o krajinu tímto způsobem. Na www. Straznicko.cz vznikla interakční mapa, která zobrazuje na podrobné turistické mapě trasy a zajíma..

  KROJOVANÁ  POUŤ  NA  ŽEROTÍN  OBCÍ  STRÁŽNICKA K 1150.VÝROČÍ PŘÍCHODU SV. CYRILA A MĚTODĚJE NA MORAVU 22. června 2013       PROGRAM    8.30 – sraz krojovaných před kostelem Sv. Cyrila a Metoděje v Radějově  9.00 – krojová pouť na vrch Žerotín 10.00 – krojová poutní mše k 1150. výročí příchodu Sv. Cyrila a Metoděje na Moravu 11.00 – pěvecké vystoupení schol z obcí Strážnicka, občerstvení 12.00 – ukončení akce   Za nepříznivého poč..

 A je tady první číslo v letošním roce zpravodaje Strážnicka. Tentokrát byl zpravodaj tvořen všemi členskými obcemi, které si dodaly své příspěvky. Omluvte tedy, prosím, možné chyby vyskytující se v textu. Zpravodaj mikroregionu Strážnicko je distribuován zdarma do každé domácnosti na území členských obcí. Pro ty, kterým se bohužel nedostane fyzicky až domů, je zde možnost stáhnout si ho v podobě PDF zde. -------------------------------------------------------------------------------- Zpravodaj Strážnicka I/2010 - ke stažení . -------------------------------------------------------------------------------- Všechny, kteří by se chtěli jakýmkoliv způsobem podílet na tvorbě zpravodaje, nechť se ozvou na mikroregion@straznicko.cz. Přeji příjemné..

 Vánoční číslo zpravodaje je tady!!! Těšíme se na vaše náměty a články do dalšího čísla zpravodaje Strážnicka, které vyjde v první polovině příštího roku. Zpravodaj mikroregionu Strážnicko je distribuován zdarma do každé domácnosti na území členských obcí. Pro ty, kterým se bohužel nedostane fyzicky až domů, je zde možnost stáhnout si ho v podobě PDF zde. -------------------------------------------------------------------------------- Zpravodaj Strážnicka II/2009 - ke stažení. -------------------------------------------------------------------------------- Zpravodaj je vydáván za podpory Jihomoravského kraje. Všechny, kteří by se chtěli jakýmkoliv způsobem podílet na tvorbě zpravodaje, nechť se ozvou na mikroregion@straznicko.cz. Přeji všem..

 Ačkoliv trošku opožděně oproti původnímu plánu, ale přece je tady nové číslo zpravodaje Strážnicka. Zpravodaj mikroregionu Strážnicko je distribuován zdarma do každé domácnosti na území členských obcí. Pro ty, kterým se bohužel nedostane fyzicky až domů, je zde možnost stáhnout si ho v podobě PDF zde . Zpravodaj Strážnicka I/2009  - ke stažení. Zpravodaj je vydáván za podpory Jihomoravského kraje. Všechny, kteří by se chtěli jakýmkoliv způsobem podílet na tvorbě zpravodaje, nechť se ozvou na mikroregion@straznicko.cz . Přeji příjemné čtení. Bohunka Zůbková

 V roce 2006 se uskutečnila první Hrátkyáda pro děti 2. až 9. tříd základních škol. Účastnily se jí týmy všech obcí mikroregionu. Týmy měly za úkol plnit různé úkoly a dle pořadí, jak se umístnily v různých disciplínách, získávaly body. Po sečtení bodů byl stanoven vítěz. Fotogalerie z Hrátkyády 2006 (kliknutím fotku zvětšíte)

       Mikroregion Strážnicko vznikl sdružením deseti obcí – Strážnice, Sudoměřice, Petrov, Radějov, Tvarožná Lhota, Kněždub, Žeraviny, Kozojídky, Hroznová Lhota a Tasov. Strážnicko je součástí celku NUTS II – Jihovýchod. Náleží do Jihomoravského kraje, oblasti Slovácko a všechny obce v mikroregionu přísluší do okresu Hodonín.     Účelem vzniku mikroregionu je společné prosazování záměrů, které přesahují rozsahem a významem každou účastnickou obec, ochrana životního prostředí a dosažení ekologické stability území. Dalším cílem je koordinace investičních akcí v zájmovém území a územní plánování v regionálním měřítku. Společným úsilím obcí je též zajišťování a realizace technické infrastruktury a zvy..