• Domů • Turistika • Kultura, foklor • Příroda Strážnicka • Obce Strážnicka • MAS Strážnicko • Kontakt • Návštěvní kniha •

Česky Deutsch English


Nahoru MAS Strážnicko - dokumenty

Najdi na tomto serveru

 

 

Strážnicko kraj vína, folkloru a orchidejí ………. je i Váš kraj!

Místní akční skupina Strážnicko o.s. takto nazvala program ze kterého můžete čerpat i Vy v letech 2007 – 2013 částku do 3 mil Kč na svůj rozvojový projekt na Strážnicku!

Jsou připraveny tři projektové osy, které vycházející Programu rozvoje venkova na roky 2007-2013, v nichž je možné projekty podávat:

    I. Strážnicko na kole, lodi a lyžích

    podpora turistické infrastruktury, ubytování a regionálního stravování včetně výroby místních produktů – víno, potraviny, řemeslné výrobky aj.

    II. Naši lidé v akci

podpora folklorních, kulturních a sportovních aktivit, aktivity mladých lidí, rozvoje spolků apod.

    III. Oživená krajina

    údržba krajiny, energetické plodiny, vinařství, ovocnářství, rybníkářství, agroturistika, ÚSES, pozemkové úpravy apod.

Typy projektů I.-III. osy jsou:

semináře a školení, strategie a studie, společenské akce, akce k ochraně přírody a další služby a investice související s akcemi : stavby, rekonstrukce, technologie a zařízení.

Koho a jak podporujeme :

obce, podnikatele, občanská sdružení i aktivní jednotlivce z obcí Strážnicka, kteří mohou realizovat své projekty pro rozvoj území s dotací 50 % nákladů (investice podnikatelů) až 100 % nákladů (neinvestice sdružení a obcí). Na jeden projekt v jednom roce můžete získat dotaci od 0,1 do 3 mil Kč.

Co je cílem programu ….

Zvýšit zaměstnanost, zlepšit služby a společenský život v našem krásném kraji. Podporovat užitečné a dlouhodobě udržitelné projekty. A být v rozhodování objektivní a transparentní !

Odkud peníze dostáváme….

z Fondů EU v rámci programu Leader+ vedeného Ministerstvem zemědělství ČR, z nějž se budou čerpat finanční prostředky v letech 2007-2013 s odhadovanou částkou investic cca 15-20 mil Kč ročně.V letošním roce má program za cíl připravit především strategii rozvoje podle které se budou projekty vybírat a zásobník projektů pro podporu od dubna 2007.

Jak peníze rozdělujeme…

Každý podaný projekt je bodován podle schválených výběrových kritérií; podle výsledného pořadí budou projekty navrhnuty na podporu hodnotící radou sdružení a schváleny k realizaci Ministerstvem zemědělství ČR. Mezi hodnotící kritéria patří tvorba nových pracovních míst, příznivý vliv na životní prostředí i připravenosti akce a dokumentace.

Všechno má háček …

Vybraní žadatelé v roce 2007 dostanou příslib dotace (50-100%) , kterou však získají do 4 měsíců po vlastním profinancovaní celé akce (tj. 100%). Proto při žádosti bude požadováno doložit schopnost vlastního předfinancování (úspory, půjčka, úvěr…) projektu.

Kdo jsme….

Místní akční skupina Strážnicko je občanské sdružení (o.s.), které vzniklo v roce 2005 a sdružuje obce a aktivní podnikatele. Členství je otevřeno i dalším, pokud splní členské podmínky a jsou ochotni spolupracovat. S rozvojovými projekty máme zkušenost z aktivit sdružení obcí „Mikroregion Strážnicko“, kdy v letech 2004 a 2005 jsme získali pro obnovu venkova 21 mil. Kč na 25 různých projektů (např. hroznolhotské trhy, obnova rodného domu bratří Úprků v Kněždubě, Oskorušobraní, otevření vích a vinné sklepy, cykloakce a cyklostezky, informační služby, opravy a provoz ubytovacích a stravovacích zařízení).

Chcete s námi začít ….

Kontaktujte nás a představte svůj projekt či jen zajímavý nápad. Poradíme vám, co dál. Schopný projekt zařadíme do zásobníku projektů pro realizace. Svůj projekt, který bude obsahovat název, význam, krátký popis a návrh rozpočtu můžete posílat na sídlo kanceláře MAS Strážnicko na OÚ Tvarožná Lhota č.p. 190, 696 62 nejlépe elektronickou formou na e-mail: straznicko@c-box.cz. Více informací získáte v hodinách pro veřejnost každé pondělí od 8 do10 hod a na www.straznicko.cz.

Kontakty:

Mgr. Vít Hrdoušek – manažer sdružení, zodpovědný za přípravu projektů

tel: 724162 265, e-mail: hrdousek@c-box.cz

Ing. Petr Hanák - předseda sdružení

tel: 724162276 , e-mail: hanak@hroznovalhota.cz

Marie Chalupová – administrátorka projektů

tel: 518337726

Obecní úřady vašich obcí: Strážnice, Petrov, Sudoměřice, Radějov, Tvarožná Lhota, Kněždub, Hroznová Lhota, Tasov, Kozojídky a Žeraviny.


• Domů • MAS Strážnicko - dokumenty •

   
Optimalizováno pro IE 5.5 a vyšší, rozlišení 1024x768. Zašlete e-mail vladimir.koupil(zavináč)wo.cz s otázkami a připomínkami k těmto stránkám   Skype  .. klikněte a volejte mi
Copyright © 2004 Vladimír Koupil   Autoři fotografií : Vít Hrdoušek, Antonín Kubica, Vladimír Koupil
(šíření fotografií bez souhlasu autorů zakázáno)
Poslední změna: 16 května, 2007