Česky Deutsch English


Najdi na tomto serveru

 

 

Strážnicko – místní akční skupina – vás žádá o spolupráci

„Strážnicko – kraj vína folkloru a orchidejí“ - to je název projektu, který chce letos připravit a v příštích letech nabídnout obcím, podnikatelům i občanským sdružením možnost realizovat své projekty pro rozvoj území s dotací 50 – 100 % nákladů. V letošním roce má projekt za cíl připravit strategii studie a zásobník projektů na příjem dotací z EU v rámci programu Leader+ vedeného Ministerstvem zemědělství ČR, z nějž se budou čerpat finanční prostředky v letech 2007-2013 s odhadovanou částkou investic cca 15-20 mil Kč ročně.

Jsou připraveny tři projektové osy, v nichž je možné projekty podávat:
Strážnicko na kole, lodi a lyžích (podpora turistické infrastruktury, ubytování a regionálního stravování včetně výroby místních produktů – vino, potraviny, řemeslné výrobky aj.)
Naši lidé v akci (podpora folklorních, kulturních a sportovních aktivit, aktivity mladých lidí, rozvoje spolků apod.)
Oživená krajina (údržba krajiny, energetické plodiny, vinařství, ovocnářství, rybníkářství, agroturistika, ÚSES, pozemkové úpravy apod.)

Typy podporovaných projektů jsou: semináře, workshopy, propagace, folklórní a církevní akce, aktivity mládeže, akce k ochraně a obnově přírody, služby a investice související s akcemi.

Mikroregion Strážnicko má s čerpáním dotací již zkušenosti: v letech 2004 a 2005 spolu s některými podnikateli získal pro obnovu venkova 21 mil. Kč na 25 různých projektů (např. hroznolhotské trhy, obnova rodného domu bratrů Úprkových, oskorušobraní, otevření vích a vinné sklepy, cyklostezky, informační místa, opravy ubytovacích a stravovacích zařízení aj.).
Tímto článkem chceme oslovit i Vás, abyste přišli se svým projektem či zajímavým nápadem. My jej zařadíme do zásobníku projektů, ze kterého se budou projekty připravovat k realizaci v období 2007-2013. Svůj projekt, který bude obsahovat: název, význam, krátký popis a návrh rozpočtu můžete posílat na sídlo kanceláře MAS Strážnicko na OÚ Tvarožná Lhota (č.p. 190, 696 62) nejlépe elektronickou formou na e-mail: straznicko(zavináč)c-box.cz.

Za MAS Strážnicko se těší nashledanou Mgr. Vít Hrdoušek, manažer projektu
 


   
Optimalizováno pro IE 5.5 a vyšší, rozlišení 1024x768. Zašlete e-mail vladimir.koupil(zavináč)wo.cz s otázkami a připomínkami k těmto stránkám   Skype  .. klikněte a volejte mi
Copyright © 2004 Vladimír Koupil   Autoři fotografií : Vít Hrdoušek, Antonín Kubica, Vladimír Koupil
(šíření fotografií bez souhlasu autorů zakázáno)
Poslední změna: 07 února, 2007